Czas na zmianę zasad gry – Klaudiusz J. Wiśniewski

My! Cisi herosi codzienności!

My! Doświadczeni życiem, ludzie po przejściach, cisi herosi codzienności. Naiwni, dobroduszni altruiści. Nieraz przegrywający z „cwaniakami”, spryciarzami i tanimi uwodzicielami. Cierpiący skrycie, milczący i żyjący niejednokrotnie ponad miarę pokornie.

Nadchodzi czas zmiany zasad gry – w biznesie, życiu osobistym i duchowym. Czas odrodzenia dusz. Uzdrowienia skrzywdzonych serc. To czas gniewu. Odważnego i bezkompromisowego sprzeciwu wobec niesprawiedliwości, bylejakości i obojętności. Zbyt łatwo pogodziliśmy się z cierpieniem 8 milionów ludzi dotkniętych zaburzeniami. Zbyt szybko popadamy w umysłowy paraliż w obliczu 1 miliona dzieci przeżywających ból depresji. Zbyt mocno przyswajamy sobie wyuczoną bezradność w obliczu upokorzeń, jakie spotkały rodziny osób niepełnosprawnych. O skandalach pedofilskich nie zapominając.

Na przekór okolicznościom, pod ciężarem życia, wzywam Was do bitwy. O zasady. O wartości. O odzyskanie sensu w życiu i poczucia własnej godności. Bitwy o lepszą przyszłość naszych dzieci, którym żyć się dziś odechciewa już po 10 – 12 latach patrzenia na to, co i my widzimy obojętnym wzrokiem i ledwo czującym cokolwiek sercem.